Proč studovat u nás

Chceš vědět, jak fungují letadla? Nebo třeba umět tyto stroje opravovat? Tak pojď k nám! Podívej se na video, prozkoumej naše obory, a nebo si projdi naše dílny virtuálně.

Vydej se do oblak!

Letecký mechanik nejen pro kluky

Jsme jediná škola v ČR se státním osvědčením pro výuku leteckých mechaniků podle předpisů EU. Se vzděláním od nás se tak neztratíš po celé Evropě! Nabízíme jak čtyřleté maturitní obory, tak tříleté učební obory. A nemysli si, že leteckým mechanikem můžou být jen kluci. Naše studium je i pro holky!

Záběr na tři studenty v dílně

Pracuj u špiček v leteckém průmyslu

Možná přemýšlíš, kam tě studium na naší škole zavede? Věř, že se ti otevře hned několik možností! Můžeš pokračovat ve studiu na vysoké škole. Naši absolventi nejčastěji míří na Fakultu dopravní ČVUT. Ti, které další studium neláká, najdou uplatnění v středně technických profesích u různých strojírenských a leteckých podniků.

Vyzkoušej si práci na plně funkčním letadle

A co je na naší škole to nejzajímavější? Krom našich oborů jsou to pravděpodobně dílny. Najdeš v nich jedinečné panely, na kterých jsou detailně znázorněny palivové, hydraulické a startovací systémy letadel. Máme i různé typy leteckých motorů a dokonce dvě celá funkční letadla.
Prvním je Aero L-39 Albatros. Vojenský, cvičný a lehký bojový letoun. Máme zde plně funkční letuschopný prototyp, na kterém si vyzkoušíš vše v praxi. Naše druhé letadlo je Aero Ae 270 Ibis. Jednomotorový dopravní letoun, který je jedním z pohých čtyř exemplářů na světě.

Letoun Aero L-39 Albatros vyfocené zepředu

Skoro jako ve skutečnosti

Můžeš se zapojit do spousty zájmových kroužků, a také si vyzkoušet, jaké to je létat s opravdovým letadlem. Letecký simulátor postavili naši studenti před několika lety jako součást maturitní práce. Využívá originální trup z letounu L-39 Albatros a můžeš na něm lítat nejen ve stíhačkách, ale také v dopravních letadlech a vrtulnících.

Záběr na vnitřek leteckého simulátoru

Projdi si naši školu virtuálně!

Koukni na video!

Máš zájem u nás studovat?

Zanech nám kontakt a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×